Jak Facebook zmonopolizował rynek mediów społecznościowych?

Na rynku funkcjonuje coraz to więcej mediów społecznościowych. Wystarczy wspomnieć tu takich gigantów jak Twitter, Instagram czy TikTok. Zdecydowanym monopolistą jest jednak Facebook, który ma prawie 3 miliardy stałych użytkowników. Twór Marka Zuckerberga coraz bardziej oddziałuje na gusta ludzi, ich poglądy polityczne, uzależniania, a nawet pomaga zastąpić życie w prawdziwym świecie. Facebook stał się monopolistą nie przez przypadek. To zaplanowany w szczegółach projekt, który będzie przyciągał coraz większą ilość ludzi. 

Największa baza osób 

Media społecznościowe pierwotnie miały pomagać ludziom poznawać jak najwięcej osób. Nie dziwne zatem, że chcą oni rejestrować się tam, gdzie jest ich najwięcej. 2,8 miliarda ludzi w jednej przestrzeni działa na wyobraźnię. Pomaga to budować monopol Facebooka, gdzie konkurencja nie umie przeskoczyć granicy paru milionów osób. Można tu też znaleźć najwięcej informacji na temat różnych firm, twórców internetowych i fanpage’y tworzonych przez amatorów. Nikt nigdy nie będzie w stanie przeczytać wszystkich treści, które umieszczone są na witrynie.

Grupy i czaty 

Facebook to idealne miejsce dla osób, które szukają ludzi o wspólnych zainteresowaniach. Niezależnie czego by one dotyczyły, nawet najbardziej niszowych hobby. Można znaleźć tu tysiące różnych grup o różnej popularności. W ten sposób mogą gromadzić się fani konkretnego modelu samochodu, diety lub drużyny piłkarskiej. Dzięki można poznać nowych przyjaciół o tych samych zainteresowaniach. Nie uświadczy się tego na innych mediach społecznościowych, które mają bardziej ogólny charakter. 

Powiązanie z Messengerem 

Messenger to obecnie jeden z najpopularniejszych komunikatorów na świecie. Interesujesz się internetem i nowymi technologiami? Zajrzyj na blog https://eptimus.pl/. Jego popularność wynika to z tego, że jest bezpośrednio połączony z Facebookiem. Korzysta z niego mnóstwo osób z Polski, które mogą się ze sobą szybko połączyć lub napisać szybką wiadomość. Baza osób jest dokładnie ta sama co na portalu. W zasadzie jedyną konkurencją jest tu chiński WhatsApp. Pozwala to zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy. Można też rozmawiać z osobami, których nie posiada się numerów telefonu. 

5/5 - (1)