Aplikacje pomagające zarządzać finansami

Na rynku można spotkać wiele aplikacji, które pomagają planować budżet – przeczytasz o tym na każdym blogu biznesowym jak https://biznes-kredyt.pl/. Mogą się one odnosić zarówno do wydatków domowych, jak i mniejszych firm. Raczej nie zaleca się ich stosować w przypadku większych przedsiębiorstw, ale w przypadku rodzin jest to opcja idealna. Dzięki aplikacji uniknie się wielu zbędnych wydatków i lepiej zarządza finansami. Można z nich uzyskać wiele informacji dodatkowych, takich jak aktualne kursy walut lub zmiany cen energii. Które aplikacje są szczególnie warte sprawdzenia? 

Mój Budżet 

Cena aplikacji „Mój Budżet” jest naprawdę niewielka, zwłaszcza w perspektywie późniejszych oszczędności. Kosztuje bowiem niewiele poniżej 20 złotych. Jest to jedna z bardziej zaufanych aplikacji, bo pracuje w trybie offline. Dzięki temu można śledzić aktualny stan konta, gdzie aplikacja śledzi wydatki oraz przychody. Można to przewidzieć limity na poszczególne cele, które podzielone są według kategorii. Dzięki trybowi offline nie ma ryzyka, że ktoś wykradnie informacje. Wszystkie dane są podawana też w formie graficznej, co zwiększa przejrzystość. 

Finanse, przychody i wydatki, planowanie budżetu 

Aplikacje zarządzające finansami nie są drogie, ale większość i tak korzysta z darmowych ich wersji. Bezpłatne są między innymi „Finanse, przychody i wydatki, planowanie budżetu”. Wszystko o aplikacji zawiera się już w tytule. Napisana w języku polskim posiada też wiele istotnych informacji o aktualnych  kursach walut czy sytuacji na giełdzie. Ciekawą opcją jest możliwość przypomnienia o płaceniu za konkretne rachunki. 

Monefy Pro

Bardziej szczegółowe informacje na temat budżetu można znaleźć w „Monefy Pro”. Warunkiem jest tu jednak regularne wprowadzenie sum pieniędzy. Dzięki temu można tworzyć poszczególne kategorie, zakładki oraz zbiory danych. Wszystko jest bardzo przejrzyste, a wydatki są łatwe do wprowadzenia. Program kosztuje zaledwie 13,99 zł. Pomocny jest też kalkulator, który pomoże przeliczyć walutę lub dodać rachunki. Plusem jest synchronizacja z Dyskiem Google lub Dropboxem. 

5/5 - (1)