Pierwszy biznes – jak zacząć przygodę z przedsiębiorczością

Coraz częściej zauważamy, że osoby decydują się zacząć pracę na własną rękę. Tyczy się to zarówno osób starszych jak i młodszych, świeżo upieczonych absolwentów uczelni, lub nawet osób młodszych. Skąd wziął się trend na otwieranie własnych biznesów? Co może być dobrym pomysłem na start? Jak promować swoją nową firmę? Na te wszystkie pytania odpowiadamy w dalszej części artykułu, zapraszamy do lektury!

Dlaczego własna firma?

Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta, a spłycanie tematu do poziomu zero-jedynkowego nie jest niczym profesjonalnym. Zapewne gdyby zapytać dziesięciu różnych osób dlaczego zdecydowały się na otwarcie własnej działalności, to odpowiedź na to pytanie mogłaby paść nawet w dziesięciu różnych wersjach. Jest to sprawa bardzo indywidualna, jednak możemy wymienić kilka zalet z którymi zgodzi się większość założycieli firm. Pierwsza i chyba najważniejsza to oczywiście pieniądze. Z własnej działalności na początku nie wyciągniemy kokosów, jednak nie mamy nad sobą sufitu który najczęściej mamy pracując na etacie. Co to oznacza? W teorii to, że mamy możliwość ciągłego rozwoju firmy, a co za tym idzie, ciągłego zwiększania własnych zarobków. Druga sprawa to nieregularny czas pracy. Większość osób chciałaby zerwać się ze smyczy którą jest etat, móc pracować w dogodnych dla siebie godzinach, niekoniecznie od ósmej do szesnastej. 

Co na początek?

Pomysłów na biznes jest tak dużo, że wybór czegoś dla siebie może przytłoczyć. Tak naprawdę możemy zechcieć działać w dowolnej branży. Oczywiście, czynnikiem który bezpośrednio będzie determinował nasz wybór są pieniądze. Mając na start kilka tysięcy raczej nie będziemy myśleć o otworzeniu warsztatu samochodowego czy też zakupie koparki pod wypożyczanie jej do robót ziemnych. Patrząc po tym czego rozwija się obecnie najwięcej, dochodzimy do prostych wniosków. Najłatwiej zacząć przygodę z biznesem internetowym. Strony internetowe, usługi informatyczne, e-commerce – to wszystko nie wymaga praktycznie żadnego wkładu pieniężnego, zakładając, że posiadamy komputer. 

Jak się wypromować?

Jeśli chodzi o promocję i budowanie własnej marki, znowu najlepszym narzędziem okazuje się internet. Reklamy internetowe, promocja poprzez produkcje materiałów wideo umieszczanych w serwisach typu YouTube, media społecznościowe na których możemy budować wizerunek własnej marki – to tylko kilka sposobów na dobrą promocję własnej firmy. Dodatkowym atutem będzie biuro. Posiadanie własnego biura w centrum dużego miasta daje wiele korzyści, dlatego warto szukać biura do wynajęcia w Katowicach. Musimy pamiętać o tym, że internet faktycznie jest bardzo dobrym medium przekazu, jednak nie wszyscy z niego korzystają. Jest wiele osób, potencjalnych klientów, które korzystają z usług firm posiadających stacjonarne biura w dużych miastach, ponieważ zwiększa to wiarygodność marki.

5/5 - (1)