6 nawyków, dzięki którym Twój dzień pracy będzie szczęśliwszy i zdrowszy

Pracuj mądrzej, nie ciężej. Niezależnie od tego, czy obecnie pracujesz w domu ustawiając reklamy na Amazon, czy wracasz do zwykłej harówki, nie ma wątpliwości, że spędzasz dużo czasu w pracy. Ponieważ tak duża część twojego życia jest poświęcona skupieniu się na tym konkretnym obszarze, ważne jest, aby upewnić się, że ten czas jest wykorzystywany z intencją i celem. Nie trzeba wiele wysiłku, aby jak najlepiej wykorzystać godziny spędzone na zegarze. Przyjęcie choćby kilku produktywnych nawyków opisanych poniżej przyniesie pozytywne zmiany zarówno w sposobie myślenia, stylu życia, jak i zdrowiu fizycznym.

Przestań być wielozadaniowy

Wielozadaniowość sprawia, że nasz mózg myśli, że robimy więcej niż w rzeczywistości. W rzeczywistości wielozadaniowość może hamować twoją zdolność do zatrzymywania informacji, przez co zmniejsza twoją efektywność.Wyrób sobie nawyk robienia jednego zadania na raz. Nie musisz czuć się zdenerwowany ani przytłoczony, aby udowodnić, że pracujesz na pełnych obrotach, więc zwolnij i naprawdę zaangażuj się w swoją pracę. Szybko zauważysz wzrost jakości wykonywanej pracy.

Opracuj swoją rutynę

Teraz bardziej niż kiedykolwiek, zwłaszcza jeśli pracujesz w domu, wypracowanie rutyny ma kluczowe znaczenie dla Twojego dnia pracy. Poświęć chwilę, aby krytycznie zastanowić się, jak przygotowujesz się na nadchodzący dzień. Czy dajesz sobie wystarczająco dużo czasu na przebudzenie, zjedzenie posiłku i odpowiednie przygotowanie się? Czy masz odpowiednio przygotowane miejsce do pracy?

Być może musisz dostosować swój harmonogram, aby odpowiednio odzwierciedlić to, co chcesz osiągnąć każdego dnia, i to jest w porządku. Niezależnie od przypadku, dowiedz się, czego potrzebujesz i upewnij się, że poświęcisz na to czas.

Wyjdź na zewnątrz

Unikaj pracy podczas obiadu, a zamiast tego wychodź z biura (lub biura domowego), kiedy tylko jest to możliwe. Przerwy na drugie śniadanie na świeżym powietrzu mogą pomóc zmniejszyć stres i zwiększyć kreatywność. Badanie przeprowadzone przez Harvard Business Review wykazało, że ludzie, którzy przestają pracować na przerwę na lunch, wracają do pracy czując się o 40 procent bardziej energiczni i produktywni niż ci, którzy tego nie robią.

Oddziel pracę od życia osobistego

Kiedy skończysz, bądź w pełni obecny i zainwestuj w swoje życie poza pracą. Chociaż jest to istotna część utrzymania dobrego zdrowia psychicznego, łatwiej powiedzieć niż zrobić. Jeśli musisz pracować w godzinach nadliczbowych, pamiętaj, aby zaplanować co najmniej kilka godzin każdego dnia, aby całkowicie zaangażować się w inne zajęcia. Niezależnie od tego, czy spędzasz czas z ludźmi, których kochasz, czy cieszysz się jakąś formą hobby, znalezienie czasu dla siebie jest niezbędne do rozwoju zrównoważonego życia.

Pamiętaj o nawodnieniu

To może być banalne, ale nawodnienie jest niezbędne do utrzymania dobrego zdrowia psychicznego i fizycznego. Odwodnienie utrudnia naszemu mózgowi wykonywanie nawet najprostszych zadań i może prowadzić do okresów zamglenia mózgu, stresu i pogorszenia produktywności. Aby uniknąć odwodnienia, trzymaj w pobliżu butelkę wody, aby móc ją pić przez cały dzień. Jeśli chcesz urozmaicić swoją wodę, dodaj ulubione owoce lub spróbuj wody gazowanej bez cukru.

Pamiętaj o aktywności fizycznej 

Aktywność fizyczna to jeden z najskuteczniejszych sposobów na poprawę nastroju, zwiększenie energii i lepszy sen. Postaraj się być aktywny przed lub po pracy, aby uzyskać trwały zastrzyk energii, którego potrzebujesz.

5/5 - (1)